zbawienie dla Ciebie - o Bogu...tak normalnie...
piątek, 22 maja 2015

Jeszcze słówko o wyborach. Obiecuję, że ostatni raz. Niektórzy pastorzy pokazali swoje preferencje wyborcze. Zebrałem tu parę takich wypowiedzi:

Marek Ciesiółka: https://www.facebook.com/marekciesiolka/videos/10153308172129785/?pnref=story

Bogdan Olechnowicz: https://www.facebook.com/bogdan.olechnowicz/videos/10152751277561415/?pnref=story

Edward Ćwierz: https://www.youtube.com/watch?v=EljZwrDtBDU&feature=youtu.be

Andrzej Stepanov: https://andrzejstepanov.wordpress.com/

Paweł Chojecki: https://www.youtube.com/watch?v=Gol2TjQHYIU

Z tego co widać mamy 4:1 dla Komorowskiego kontra Duda. Tu w ogóle nie chodzi o to za kim się dany lider opowiada. Paweł Chojecki jest znany ze swojej działalności politycznej i jemu odpuszczam. Każdy kto go zna wie, że on już tak ma. Można go nie lubić, ale przynajmniej wiadomo, czego się po nim spodziewać. 

Tymczasem pozostałe 4 osoby pokazały ... nie wiem, jak to nazwać.

Dłużej opisałem to w poprzedniej notce: http://zbawieni.blox.pl/2015/05/A-TY-JESTES-OWCA-CZY-BARANEM.html

Już wkrótce Twój pastor opowie Ci, jaki samochód kupuje i dlaczego to powinien być Opel. W przygotowaniu jest też recenzja książki "Jak utracić autorytet w weekend", zaproszenie do zakupu nowego sulementu diety z wysoką zawartością korzenia kozieradki oraz ponaddenominacyjna debata o wyższości szydełkowania nad robieniem na drutach.

Jestem przekonany, że protestanci oprócz głosowania w wyborach już wkrótce zagłosują jeszcze raz - zagłosują nogami opowiadając się za prawdą a nie bajkami liderów, którzy odpłynęli bardzo daleko od rzeczywistości.

clinteastwood1
wtorek, 19 maja 2015

W zasadzie mógłbym powiedzieć: nie moja sprawa, a po co się wtrącać. Jednak nie lubię, jak się ludziom robi wodę z mózgu - ludziom, których dobrze znam i na których mi zależy. Ten tekst skierowany jest do protestantów, chociaż każdy może sobie poczytać.

Wyobraź sobie taką sytuację. Twój pastor tłumaczy Ci, na którego kandydata będzie głosował w wyborach prezydenckich. Albo nawet nie twój pastor, ale taki, którego wszyscy znają i ma wpływ na wiele osób. No i ten pastor tłumaczy Ci, że ten kandydat już się sprawdził, trzeba postawić na spokojną osobę, która będzie dążyła do zgody a nie do podziałów. Tak w skrócie. Wyobraź sobie teraz, że ten kandydat jest kłamcą i złodziejem.

Takie to rzeczy na facebooku się dzieją. Nie będę się wpisywał temu pastorowi, bo powiedział, że negatywne komentarze będzie kasował. No to piszę u siebie.

Oj. Ktoś używa swojego pastorskiego autorytetu, żeby powiedzieć ludziom, którzy mu ufają, że będzie głosował na kandydata, który jest kłamcą i złodziejem.

Miałem już nie pisać o wyborach, bo każdy ma swój rozum, potrafi sam zdecydować czy chce głosować, a jeśli tak, to na kogo.

My chrześcijanie czasem tak się zafiksujemy w tym, że „nie jesteśmy z tego świata”, że podejmujemy ostatecznie jakieś kosmiczne decyzje. Nie interesujemy się na co dzień polityką, a jak już trzeba podjąć jakąś polityczną decyzję, to zdajemy się na jakieś ogólnikowe przesłanki. To zupełnie nie tak powinno być.

Chrześcijanie powinni przede wszystkim trzymać się prawdy. To Jezus jest naszą drogą, prawdą i życiem i On wyznaczył nam standardy działania. „Tak” niech będzie „tak”, a „nie” niech będzie „nie”. Jeśli coś nie jest prawdą, to nie powinniśmy nazywać tego prawdą. Jeśli coś jest kłamstwem, to powinniśmy nazywać to kłamstwem. Czy to jest osądzanie? Jeśli nasze intencje są dobre, to nie bójmy się osądzać. Jeśli szukamy prawdy, a nie chcemy komuś dokopać, to róbmy to.

Gdybym coś mógł doradzić w sprawie styku wiara-polityka, to że zawsze trzeba traktować ludzi równo. Wiadomo, możemy mieć swoje sympatie, także polityczne, ale patrzmy, jakie mogą być konsekwencje.

Dla mnie polityczne wypowiedzi osób, które stoją wysoko w hierarchii wierzących są trochę nie na miejscu. Te wypowiedzi pociągają za sobą skutki w postaci stada baranów, które swój wybór będą opierać na zdaniu pastora. I to na błędnym zdaniu. Dla nas żaden kandydat nie jest idealny, bo jest tylko człowiekiem. Jednak w kontrze do tych wypowiedzi o sprawdzonym człowieku, unikającym podziałów, trzeba te wypowiedzi nieco uzupełnić. Otóż ulubieniec niektórych środowisk wierzących pochodzi z bardzo specyficznej rodziny. Jego dziadek był radzieckim dywersantem na ziemiach polskich. Bezprawnie przejął polskie nazwisko, po zabitej przez Rosjan rodzinie szlacheckiej. Ojciec kandydata kontynuował słuszną linię. Jego dziwne losy wojenne wskazują na to, że był radzieckim agentem. A syn? Skorupka nasiąknęła. Niby działacz opozycji, ale… już od początku lat 90 XX w. znane są jego kontakty z agentami radzieckiego a potem rosyjskiego wywiadu. I te kontakty trwają do dziś. Halo, ten człowiek jest urzędującym prezydentem!!!

Kłamca to kłamca. Obiecał, że wycofa się z polityki, jeśli jego niegdysiejszy podwładny (Szeremietiew) zostanie uniewinniony. I został uniewinniony. To było już ładnych parę lat temu, a nasz bohater pnie się coraz wyżej.

Po katastrofie smoleńskiej szybko zadomowił się w Belwederze (jeszcze zanim potwierdzono śmierć Lecha Kaczyńskiego), czyszcząc archiwum z niewygodnych dla siebie dokumentów.

Szkoda tak naprawdę wyliczać wszystkie kłamstwa tego „dobrego” kandydata. Wydaje się, że jeśli był agentem WSI i miał kontakty z rosyjskim wywiadem, to ma co ukrywać. Kłamstwo goni kłamstwo.

A dlaczego złodziej? Podpisał 21 ustaw skutkujących dodatkowymi obciążeniami obywateli. Myślałeś, że masz jakieś pieniądze w OFE? Podpisujemy i już nie masz.

W Internecie jest cała masa informacji na temat tego kandydata. Nie wszystko da się zweryfikować. Ja jednak wierzę w informacje podawane chociażby przez Sumlińskiego. To jest zatrważające, z kim mamy do czynienia.

I takiego kandydata popierają niektórzy liderzy protestantcy i ciągną za sobą ludzi, którzy wierzą w bajki o dobrym wujku.

A drugi kandydat? Nie zdążył się skompromitować. Złodziejem nie jest. Kłamcą też. Czy ma złe intencje? Nic mi o tym nie wiadomo. Czy nie ma kwalifikacji? Ma. Tyle.

Skąd taka miłość niektórych środowisk ewangelicznych do jednej formacji politycznej? No bo sami widzicie, że coś iskrzy. Poniżej wypowiedź jednego ze wspomnianych wyżej pastorów:

 „Bóg dał naszemu narodowi, nie boję się tego powiedzieć, przywódców o sercu Dawida (mowa o politykach z PO). To nie jest deklaracja polityczna, to jest deklaracja duchowa. Kiedy Dawid został królem, bo Bóg tak chciał, to nie była polityka, to było Królestwo Boże, które przychodzi. Bóg dał temu narodowi przywódców o sercu Dawida. I Kościół, najlepszą rzecz, jaką może zrobić, to ich błogosławić. Nie wszystko musimy rozumieć i nie wszystko musimy wiedzieć, nie wszystkiego musimy być świadkami. Troszkę czasami trzeba zaufać temu, co Bóg wkłada w wasze serca. Zaufajcie nam. Jedyna rzecz, którą mamy zrobić w tym okresie, to modlić się i błogosławić”. Tu znajdziecie całość. Polecam przeczytać.

Dla mnie to zagadka. Może to za trudne? Nie ogarniam. W cytowanym wyżej tekście (przeczytajcie całość) jest parę fajnych rzeczy np. że przez katastrofę smoleńską Bóg osądził dom Saula. I teraz będzie dom Dawida.

Nie chcę osądzać bezpodstawnie pewnych środowisk ewangelicznych, ale wiem, że po dojściu PO do władzy niektóre osoby liczyły, że da się przeforsować zrównanie przywilejów kościołów z Aliansu Ewangelicznego z tym, co ma Kościół Katolicki. Przyznacie, fajnie by było móc sobie np. odpisać darowizny na kościół bez żadnych ograniczeń. Człowiek się rozmarzy, ale nic się samo nie zrobi. Rząd nic za darmo nie da. Jakieś poparcie by się przydało. Aha, to już wiadomo, o co chodzi. Mijają lata, a tu nic się nie zmienia. A poparcie pozostało, bo przecież ciężko się wycofać z raz powiedzianych słów. To takie moje rozmyślania. Niekoniecznie musi być tak strasznie, ale może.

Przykre to pisanie. Kończę. Warto się zastanawiać i wszystko badać. 

Tego typu zachowania liderów pokazują mi jedno: kończy się czas kościołów z określoną strukturą i "gwiazdami" na górze. Ludzie będą opuszczać miejsca, w których są manipulowani i pozbawiani trzeźwego sposobu myślenia.


13:24, zbawieni
Link Komentarze (2) »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 231
| < Lipiec 2015 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Zakładki:
KSIĘGA GOŚCI
ZBAWIENI
ZBAWIENIE
PYTANIA, PROŚBY O MODLITWĘ
LINKI

lista mailingowa
zbawieni.blox.pl

Twój emaildowiedz się więcej >> 

statystyka

Skopiuj CSS