zbawienie dla Ciebie - o Bogu...tak normalnie...

chrystianofobia

poniedziałek, 21 kwietnia 2008

Chrystianofobia – taką nazwę nosi nowa strona internetowa, na której publikowane są przypadki nienawiści do chrześcijan w Europie. Pod adresem: www.christianophobia.eu można dowiedzieć się jaki jest sens tego terminu, przedstawione są wypowiedzi i inicjatywy przeciwników chrześcijaństwa. Portal powstał z inicjatywy międzynarodowego stowarzyszenia „Europa dla Chrystusa“ w Wiedniu.

„Chrystianofobia oznacza irracjonalny lęk lub nienawiść wobec chrześcijan a także chrześcijaństwa w ogóle” – uważa Gudrun Kugler, austriacka prawniczka i inicjatorka powstania strony. „Znaczenie tego słowa obejmuje również antychrześcijańskie uprzedzenia, co manifestuje się stopniową marginalizacją osób z chrześcijańskimi przekonaniami” – dodała Kugler. Na stronie odnotowywane są przypadki wyszydzania chrześcijańskiej wiary, żądania usuwania symboli chrześcijańskich albo zakazy ich noszenia, jak również ataki na wiarę w filmach i telewizji.

Zdaniem Kugler w inicjatywie tej nie chodzi o „użalanie się nad samym sobą, lecz poszukiwanie rozwiązań, które dotyczą również sfery politycznej”. Proponuje ona strategię walki z zjawiskiem chrystianofobii polegającą na wzmacnianiu samoświadomości chrześcijan w Europie. „Wiele z tego, czym szczyci się Europa, pochodzi z chrześcijaństwa. Wniosło ono wiele do humanizacji Europy i ma jeszcze wiele do zaoferowania. Zadaniem chrześcijan jest w pełni świadome uczestniczenie w życiu społecznym jako wyznawców Chrystusa. Dzięki temu osłabimy tendencje wrogie chrześcijaństwu” – zaznaczyła austriacka prawniczka.

Kugler zwróciła uwagę na masowe prześladowanie osób wyznających „niepoprawne polityczne“ poglądy, które należą do istoty chrześcijańskiej wiary, np. odrzucenie aborcji czy legalizacji związków homoseksualnych. Do takich udokumentowanych przypadków szykan należą zwolnienia z pracy, czy wyroki sądowe, niektóre z nich skazujące nawet na karę więzienia. Np. francuski deputowany Christian Vanneste za swe krytyczne wypowiedzi pod adresem homoseksualizmu został skazany na grzywnę 10 tys. euro. „Słowo „chrystianofobia“ pojawiło się już w oficjalnych dokumentach ONZ i OBWE” – zwróciła uwagę austriacka prawniczka.

O zjawisku tym wielokrotnie mówił szef watykańskiej dyplomacji abp Dominique Mamberti. Joseph Weiler, znany publicysta i profesor prawa międzynarodowego na Uniwersytecie Nowy Jork powiedział ostatnio: „Europejski laicyzm różni się od amerykańskiego sekularyzmu. Nie polega tylko na stwierdzeniu: „Nie wierzę w Boga”, lecz jest pewnego rodzaju wiarą samą w sobie, polegającą na aktywnej wrogości wobec religii, w przypadku Europy wobec chrześcijaństwa”.

Stowarzyszenie "Europa dla Chrystusa!" została zainicjowana przez chrześcijan różnych wyznań jako odpowiedź na dyskryminację w naszych czasach. Od lipca 2005 r. istnieje jako autonomiczne stowarzyszenie zarejestrowane na prawie niemieckim. Chce nawiązywać współpracę z jak największą ilością grup i osób indywidualnych.

źródło: wiara.pl

Zagłosuj na notkę i blog w systemie blogfrog. Dziękujemy.

wtorek, 05 czerwca 2007

Przeciwnikom legalizacji związków homoseksualnych i promocji homoseksulizmu zarzuca się, że są homofobami.

Homofobia (od słów "homoseksualizm" i "fobia") (gr. homo - ten sam, fobia - strach) - lęk przed zetknięciem się z osobami o orientacji homoseksualnej, wstręt, niechęć, nienawiść wobec osób o orientacji homoseksualnej lub potępianie takich osób z powodu ich orientacji. (źródło: wikipedia).

Czy można już mówić o CHRYSTOFOBII? Myślę, że tak. Definicję póki co trudno znaleźć, ale termin ten zaczyna się pojawiać w różnych wypowiedziach.

Wykorzystując definicję homofobii z wikipedii, przez analogię możemy powiedzieć, że: CHRYSTOFOBIA to lęk przed zetknięciem z chrześcijanami, wstręt, niechęć, nienawiść wobec chrześcijan lub potępianie chrześcijan z powodu ich przekonań.

Obawa przed wpływem chrześcijan na życie dzisiejszych społeczeństw wyraźnie się nasila, co widać w tendencjach w prawodastwach różnych państw, o Unii nie wspomnę.

Skąd obawa przed wpływem wywieranym przez chrześcijan? Można sięgnąć wstecz do czasów inkwizycji, twierdzeń, że Ziemia jest płaska itd. Dziś też chrześcijanie często są uważani za mocno uwstecznionych za swoje poglądy np. na temat aborcji, homoseksualizmu, eutanazji itp.

Jednak dla mnie głównie obawa przed chrześcijanami idzie w parze z kompletnym brakiem respektu dla Boga. I to jest klucz, do którego wrócimy w następnej notce. Ludzie krytykujący chrześcijan wiernych naukom biblijnym uważają się za nowocześniejszych, mądrzejszych - po prostu lepszych.

Oczywiście zawsze pojawiają się słowa-wytrychy o tolerancji np. "Ja przeciw chrześcijaństwu nic nie mam, tylko niech nie zaglądają nikomu do łóżka". Jednym słowem chodzi o zamknięcie chrześcijan w małych kościółkach bez żadnego wpływu na rzeczywistość.

Skąd wg Biblii biorą się postawy CHRYSTOFOBICZNE w następnej notce.

| < Marzec 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Zakładki:
KSIĘGA GOŚCI
ZBAWIENI
ZBAWIENIE
PYTANIA, PROŚBY O MODLITWĘ
LINKI

lista mailingowa
zbawieni.blox.pl

Twój emaildowiedz się więcej >> 

statystyka

Skopiuj CSS