zbawienie dla Ciebie - o Bogu...tak normalnie...

poczucie wartości

czwartek, 24 sierpnia 2006

Czasem jest tak, że ktoś stojący z boku musi nam uświadomić naszą wartość, odbudować poczucie godności i przypomnieć nam o mocy, którą mamy DZIĘKI BOGU.

Tak właśnie było w przypadku Estery, której odważna postawa uratowała cały naród od zagłady.

Estera najwyraźniej nie wiedziała, co ze sobą zrobić, kiedy naród izraelski był w sytuacji zagrożenia, ale wystarczyła jedna otrzeźwiająca wypowiedź właściwego człowieka we właściwym momencie i Estera zobaczyła, jak bardzo liczy się w tej rozgrywce i jak wielka odpowiedzialność na niej spoczywa:

"...Nie wyobrażaj sobie, że ty jedna spośród wszystkich Żydów ocalejesz dlatego, że jesteś w pałacu królewskim. Bo jeśli ty w takim czasie będziesz milczeć, ratunek i ocalenie dla Żydów przyjdą skądinąd, lecz ty i dom twego ojca zginiecie.

Kto zaś wie, czy godności królewskiej nie osiągnęłaś właśnie na taki czas, jak obecny?". (Est. 4,13-14)

Jeśli jesteś DZIECKIEM BOŻYM, jeśli świadomie wierzysz, że On jest Twoim Ojcem, to po prostu musisz wiedzieć, kiedy zacząć działać...musisz dać się prowadzić Duchowi Świętemu...także poprzez innych ludzi!!!

...kto wie?...Ty powinieneś wiedzieć!!!

ps. polecam całą księgę Estery

czwartek, 03 sierpnia 2006

Mój pies ma waleczne serce. Choć wymiary zewnętrzne na to nie wskazują (wys. 35 cm), to zawsze siedziało w nim coś zadziornego. Kiedy tylko jakiś pies przechodzi pod naszymi oknami, Misio zaraz zrywa się na równe nogi i jest gotowy do walki w imię czegoś tam. Zawsze też skutecznie go uciszam i widzę jak potulnie wraca na swoje miejsce (spróbowałby się nie posłuchać).

W ten sposób każdego dnia gaszę w nim to, co jest jego naturą - DZIKOŚĆ.
Zastanówmy się, czy z nami nie jest tak samo? Czy nie jesteśmy powolutku tresowani przez "życie".

Chciałbym zawsze na to patrzeć trzeźwym spojrzeniem. Wolę oglądać lwa w jego naturalnym środowisku niż leniwego kotka w klatce w zoo.
Nie daj się nigdy zastraszyć ani zagłaskać.

 
1 , 2
| < Luty 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      
Zakładki:
KSIĘGA GOŚCI
ZBAWIENI
ZBAWIENIE
PYTANIA, PROŚBY O MODLITWĘ
LINKI

lista mailingowa
zbawieni.blox.pl

Twój emaildowiedz się więcej >> 

statystyka

Skopiuj CSS