zbawienie dla Ciebie - o Bogu...tak normalnie...

lubieżność

piątek, 16 grudnia 2005
W zasadzie do kościoła nie chodziłem przez ponad 20 lat. Po sierpniu '80, będąc już na studiach, (rozumiecie papież Polak i Solidarnść i te sprawy... ) zacząłem chodzić na nauki przed I Komunią. Chodzenie do kościoła nic nie zmieniło w moim życiu, a potem uwiązałem się grzechem, a konkretnie lubieżnością. Nie mogłem normalnie patrzyć na kobiety, zagladałem za dekolty itd.

Było ze mną coraz gorzej, choć miałem żonę i rodzinę, zacząłem się bać samego siebie. Nienawidziłem tego, co robiłem i siebie za to samo też. W kościele nie uzyskałem pomocy, bo kazali mi się samemu "naprawiać". Po spowiedzi ksiądz mi mówił: Jak to, przychodzisz tu i się spowiadasz, a potem idziesz i robisz to samo”.
No, tak było, ale co ja miałem z tym zrobić? Faktycznie było tak, jak Jezus powiedział
"każdy kto grzeszy jest niewolnikiem grzechu”. Było ze mną coraz gorzej i bałem się, że jak tak dalej pójdzie to zacznę ganiać po lasach i gwałcić, że przestanie mi wystarczać to, co robiłem do tej pory.


Miałem jednak na tyle łaski od Boga, żeby nie trzepać martwych wierszyków i modlitw, lecz wołać do Boga bezpośrednio. Czasami prosiłem, żeby nie było okazji i wtedy faktycznie nie było, wiedziałem, już że On odpowiada. Ale przecież nie o to chodzi, żeby nie grzeszyć jak nie ma okazji - to banał. 


Przeprowadziłem się z rodzinką do Sącza w '90 roku. Wtedy można było sprzedawać na ulicach niemal wszystko. Sprzedawałem książki i stał naprzeciwko człowiek z książkami chrześcijańskimi. On zaczął opowiadać mi po raz pierwszy ewangelię, istotę tego, o co w tym wszystkim chodzi, to, czego pomimo 10 lat chodzenia do kościoła i grzeszenia nigdy nie usłyszałem (mimo, ze usiłowałem nawet bezpośrednio rozmawiać z księżmi). Usłyszałem o Jezusie, o Jego ofierze za grzech, o nowym narodzeniu, o tym, że On może odmienić moje życie itd.

Wiedziałem, że potrzebuję zmiany.  Nawet nic specjalnego nie zrobiłem. Ten człowiek był z Kościoła Zielonoświątkowego (jest zresztą teraz pastorem w Dębicy). Gdy był u nas, wyłożył mi "kawę na ławę" , tzn. zasady zbawienia. Gdy poszedł, siadłem sobie sam i powiedziałem do Boga: "No to zrób coś ze mną, bo ja mam już dosyć takiego życia" i poszedłem spać. Na drugi dzień, gdy wyszedłem na ulice byłem WOLNY. Coś, z czym walczyłem przez 10 lat, Bóg załatwił jakby "pstryknięciem palcami".


Potem przez kilka dni, po raz pierwszy, naprawdę pokutowałem. Bóg przypominał mi różne rzeczy i zdarzenia z mojego życia i prawdziwie w duchu, duszy i ciele, ze łzami i wielkim wołaniem pokutowałem z tego.

Trwało to kilka dni, Miałem na to czas w trakcie codziennego spaceru po mleko kilkaset metrów dalej. Widziałem swoje grzechy niemal fizycznie w ranach Chrystusa, sprawiało mi niemal fizyczny ból to, czym się kiedyś rozkoszowałem i co mnie tak cieszyło, czego szukałem i babrałem się.


Jak powiedział Jezus "gdy przyjdzie Duch przekona świat o grzechu" i tak się stało.
To było niesamowite wewnętrzne przekonanie, którego nie da się w żaden sposób, "sztucznie" wywołać. To musi być Jego dzieło. Miałem takie przekonanie, jakbym stał niemal przed samym doskonale świętym i czystym Bogiem, tak koszmarnie brudny, że chciałem się tylko zapaść pod ziemię lub oddać w ręce Chrystusa, którego krew oczyszcza od grzechów.

To oczyszczenie zajęło mi trochę czasu, ale było tak silnym dotknięciem, że to, co miało przyjść później, nie zwaliło mnie z nóg, bo przeżyłem żywe spotkanie z Bogiem.

Później przyszły kłopoty z Ewą (najmłodsza córka, 14, która jest upośledzona), a którą Bóg uzdrawiał z licznych chorób, między innymi była niewidoma (atrofia nerwów wzrokowych obu gałek ocznych), koślawe stopy, zapalenia oskrzeli kilka razy do roku i co tam jeszcze nie było, nawet nie pamiętam.


Pozdrawiam

Piotr Zaremba

www.poznajpana.org

| < Marzec 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Zakładki:
KSIĘGA GOŚCI
ZBAWIENI
ZBAWIENIE
PYTANIA, PROŚBY O MODLITWĘ
LINKI

lista mailingowa
zbawieni.blox.pl

Twój emaildowiedz się więcej >> 

statystyka

Skopiuj CSS