zbawienie dla Ciebie - o Bogu...tak normalnie...

przebaczenie

poniedziałek, 05 grudnia 2005

 Przebaczenie, cóż to takiego? Czasem wydawać się może niektórym, że to objaw naiwności. Czy jest tak naprawdę? Czy może przebaczenie to cecha mądrości. Zastanówmy się co sprawia jego brak. Brak przebaczenia bez względu na to, czy my go odmawiamy, czy odmawiają go nam,czyni jedną podstawową pracę: błyskawicznie buduje mur pomiędzy nami a osobą, której nie wybaczamy. To chyba podstawowa cecha - jesteśmy odgrodzeni. W rzecywistości duchowej zostaje postawiony mur, mur który wg. nas zapewni nam poczucie bezpieczeństwa, w rzeczywistości zabiera Ci przestrzeń. Ilekroć na niego patrzysz tylekroć wspominasz wyrządzone Ci krzywdy.Prawda jest taka, że to Ty cierpisz wtedy o wiele bardziej niz osoba, której nie wybaczyłeś. Nieprzebaczenie sprawia, że stoisz w jednym miejscu,masz poczucie, że jak przebaczysz to coś stracisz. Gdzieś jest w nas poczucie, że coś tracimy. Wolimy wiele razy trzymać człowieka w więzach nieprzebaczenia, niż go uwolnić.Czy znasz taką modlitwę: „...i odpuśc nam nasze winy jako i my odpuszczamy naszym winowajcom”? Prawda, ze to małe słowo: „jako” jest tutaj przerażające? Jeśli Ty nie wybaczysz, nie wybaczy Ojciec w niebie Tobie.Nieprzebacznie otwiera drogę wielu duchowym problemom człowieka. Wiele ludzi mówi, że cierpi z powodu odrzucenia, w rzeczywistości niektórzy z nich cierpią z powodu nieprzebaczenia. Przebaczenie niestety nie leży w naszej naturze, przebaczenie nie pochodzi z tego świata. Przebaczenie jest jak terapia własnej duszy. Czy oglądaliście moze film „Pręgi”? Czy widzieliście co działo się z mężczyzną, który w dzieciństwie był katowany przez swojego ojca? Jako nastoletni chłopak ucieka z domu. Widzimy go po latach, wciąz ucieka, ucieka do jaskiń, nienawidzi obrazu swojego ojca, które wciąż nosi w swoim sercu. Nieprzebaczenie sprawia, ze ten obraz wciąż tkwi w jego duszy jak cierń, staje się coraz bardziej podobnym do obrazu swojego ojca. W pewnym momencie ojciec umiera, zostawia kasetę z nagraniem, w którym go przeprasza. Świetnie pokazana jest w tym filmie walka jaką przeżywa, i uwolnienie jakie nadchodzi wraz z przebaczeniem. Ten człowiek przestaje uciekać, z ciemnych, wilgotnych jaskiń wychodzi na szczyty gór.

Jest jedna droga, abyś był wolny od zranień w przeszłosci – przebaczenie.

Jest jedna droga abyś poszedł do przodu i nie oglądał się wstecz – przebaczenie.

Kiedy decydujesz jednak, by nie przebaczyć otwierasz się aby przeszłość dręczyła cię, torturowała cię.

Jest coś z czego musimy zdawać sprawę: dług jaki mają nam do spłacenia nasi dłużnicy ma się tak do długu jaki mamy w stosunku do Boga jak kretowisko do góry Mount Everest. Bóg darował Ci dług wielkości góry Mount Everest, pomyśl zatem czy chcesz chować urazę i nie darowac długu wielkości kretowiska?

Znoście jedni drugich i przebaczajcie sobie nawzajem, jeśli kto ma powód do skargi przeciw komu: jak Chrystus odpuścił wam” (Kol. 3:13)

Bo jeśli odpuścicie ludziom ich przewinienia, odpuści i wam Ojciec wasz niebieski. A jeśli nie odpuścicie ludziom, i Ojciec wasz nie odpuści wam przewinień waszych” (Mat 6:14-15).

Zachęcam Cię spójrz w swoje serce, spójrz na swoje relacje, a potem znów spójrz w swoje serce i jeśli jest w Twoim sercu zranienie, którego dokonali inni – wybacz. To sprawa między Tobą i Bogiem, nie czekaj na przeprosiny. Potrzebujesz chodzić w przebaczeniu, a Bóg będzie uzdrawiał wszystkie Twoje rany.

dove

| < Luty 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      
Zakładki:
KSIĘGA GOŚCI
ZBAWIENI
ZBAWIENIE
PYTANIA, PROŚBY O MODLITWĘ
LINKI

lista mailingowa
zbawieni.blox.pl

Twój emaildowiedz się więcej >> 

statystyka

Skopiuj CSS