zbawienie dla Ciebie - o Bogu...tak normalnie...

troska

poniedziałek, 02 stycznia 2006

Mt 6:31-34 „Nie troszczcie się więc zbytnio i nie mówcie: co będziemy jeść? co będziemy pić? czym będziemy się przyodziewać? Bo o to wszystko poganie zabiegają. Przecież Ojciec wasz niebieski wie, że tego wszystkiego potrzebujecie. Starajcie się naprzód o królestwo (Boga) i o Jego Sprawiedliwość, a to wszystko będzie wam dodane. Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy”.

Tak często martwimy się o kolejny dzień, o to, czy będzie ładna pogoda, czy nasze nowe buty będą mnie obcierać, czy znajdziemy męża/żonę...itd. Zazwyczaj polegamy na samych sobie, na własnych siłach. Mówimy -dam sobie radę! Nie nazywam się (tu pada nasze imię i nazwisko), jeśli nie uda mi się to!

Życie jest „usłane różami”! Pewnie teraz ktoś powie - nie zgadzam się; gdyby było „usłane różami”, nie byłoby tyle cierpienia. Owszem, tylko, że róże, które wyścielają nasze życie, oprócz pięknych płatków mają kolce i stąpając po tych kwiatach nie raz, nie dwa, ale tysiące razy kaleczymy swoje stopy, cierpimy i obmyślamy, co zrobić, żeby następnym razem się nie skaleczyć.

Ale Bóg nam podpowiada:
Ps. 91:12
„Na rękach będą cię nosili, abyś nie uraził swej stopy o kamień”.


Bóg troszczy się o nas, troszczy się o nasze „stopy”, troszczy się o nasze życie. Zna potrzeby naszego serca, ciała, naszej duszy i jest w stanie dać nam wszystko, o co prosimy. Tylko trzeba zaufać Mu całkowicie! Bezgranicznie! Trzeba „pójść na całość z Bogiem”! Nie powinniśmy martwic się o to, co przyniesie kolejny dzień, bo Bóg wie, czego nam potrzeba - wcześniej niż my sami się o tym dowiemy.

Łk 12:27
"Przypatrzcie się liliom, jak rosną: nie pracują i nie przędą. A powiadam wam: Nawet Salomon w całym swym przepychu nie był tak ubrany jak jedna z nich".

Bóg ma staranie o nas. Jeśli daje piękność i „bogactwo” kwiatom, to jak może nie zaspokoić potrzeb człowieka, którego tak umiłował, że posłał swojego Syna na świat w ludzkiej postaci?

Chwalmy Pana za Jego dobroć i łaskę, jaką okazuje nam każdego dnia! Zaufajmy Mu a On zatroszczy się o nas! Amen!

Troosky

09:28, zbawieni , troska
Link Komentarze (9) »
| < Luty 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      
Zakładki:
KSIĘGA GOŚCI
ZBAWIENI
ZBAWIENIE
PYTANIA, PROŚBY O MODLITWĘ
LINKI

lista mailingowa
zbawieni.blox.pl

Twój emaildowiedz się więcej >> 

statystyka

Skopiuj CSS