zbawienie dla Ciebie - o Bogu...tak normalnie...

Boże prowadzenie

piątek, 09 lutego 2007

Wchodzi facet do sklepu.
- Poproszę episkopat.
- E...chyba "epidiaskop".
- Nie, nie, podjąłem już diecezję.
- Chyba "decyzję".
- Niech mnie pan nie poucza. W szkole zawsze byłem prymasem.

Widzę w swoim życiu i w życiu ludzi, którzy chcą uchodzić za "dobrych chrześcijan", że za mało słuchamy głosu Boga. Często poruszamy się jak dog in the fog a potem mamy pretensje, że coś nie wyszło.

Oj, trzeba powrócić do korzeni i zacząć usilnie szukać Boga:
- w modlitwie
- w Biblii
i słuchać Go na wszystkie możliwe sposoby.

Czasem łapię się na tym, że zwracam się do Boga nie jak do osoby, ale jak do instytucji - Boże, oto podanie o nowy samochód; Boże, chcę mieć nową pracę, szybciutko.

Nie chcę kiedyś "obudzić się" z wrażeniem, że zupełnie minąłem się z Bożym powołaniem dla swojego życia, bo nie słuchałem, co Duch Święty do mnie mówi.

On jest najlepszym doradcą. Słuchajcie, włączamy nasłuch, radary i kto co tam ma pod ręką.

Nie myślmy wg swoich ograniczeń, ale miejmy mentalność ludzi Dziejów Apostolskich. Oni może niewiele wiedzieli, ale poruszali się prowadzeni przez Ducha Świętego i np. w dwa lata zanieśli Ewangelię do całej Azji Mniejszej.

Nie pozwólmy, żeby martwe obrzędy, religijne przyzwyczajenia przesłoniły nam prawdziwy obraz naszego Ojca.

piątek, 29 września 2006

Na przestrzeni ostatnich miesięcy lubię zastanawiać się nad kwestią "przed założeniem świata". Lubię myśleć o tym, że Bóg PRZED ZAŁOŻENIEM ŚWIATA miał plan dla mnie i dla ciebie - dla każdego z nas.

Czy nasza przyszłość jest zdeterminowana decyzją Boga? Czy wszystko jest zaplanowane i nie mamy na to wpływu? NIE. Bóg w każdym momencie daje nam możliwość wyboru, którą drogą pójdziemy przez swoje życie - w jakiej będziemy szkole, pracy, z kim spędzimy życie...

fragment modlitwy Jezusa: "Ojcze! Chcę, aby ci, których mi dałeś, byli ze mną, gdzie Ja jestem, aby oglądali chwałę moją, którą mi dałeś, gdyż umiłowałeś mnie przed założeniem świata". (Jan 17,24)

"w nim [Jezusie] bowiem wybrał nas przed założeniem świata, abyśmy byli święci i nienaganni przed obliczem jego;". (Efez. 1,4)

 
1 , 2 , 3 , 4
| < Luty 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      
Zakładki:
KSIĘGA GOŚCI
ZBAWIENI
ZBAWIENIE
PYTANIA, PROŚBY O MODLITWĘ
LINKI

lista mailingowa
zbawieni.blox.pl

Twój emaildowiedz się więcej >> 

statystyka

Skopiuj CSS