zbawienie dla Ciebie - o Bogu...tak normalnie...

decyzja

niedziela, 24 września 2006

Wydaje mi się, że w natłoku sytuacji, które codziennie nas spotykają, różnych informacji, bodźców, często możemy sądzić, że tak mało od nas zależy.
Bezwolnie poddajemy się nurtowi okoliczności, a potem mamy pretensje do miejsca, w jakim jesteśmy w swoim życiu.

Pewien człowiek codziennie w trakcie przerwy w pracy wyjmował z torby kanapkę i bez rozpakowywania jej, od razu wrzucał ją do kosza, mówiąc: "Znowu z dżemem". Współpracownicy w końcu zapytali: "A skąd wiesz, że znowu z dżemem?".
Gość odpowiedział: "Wiem, sam sobie robię kanapki".

Jeśli uważasz, że niewiele w życiu od Ciebie zależy, to tak Twoje życie będzie wyglądać. Albo będziesz sobie codziennie robił znienawidzone kanapki z dżemem, albo będziesz biernie przyjmował te kanapki od otoczenia, które "usłużnie" będzie Ci je podsuwało.

No to jak? Działamy? Bierz sprawy w swoje ręce. Powierzaj codziennie Bogu rzeczy, które stają na Twojej drodze. Niech Jego wola będzie ponad wszystkimi okolicznościami w Twoim życiu.

13:31, zbawieni , decyzja
Link Komentarze (3) »
poniedziałek, 06 marca 2006

Na studiach miałem taki przedmiot "podejmowanie decyzji". Zanim zaczęły się wykłady, miałem spore oczekiwanie, że jakoś informacje tam zdobyte pomogą mi w podejmowaniu różnych decyzji w moim życiu. To była tylko teoria, choć nie twierdzę, że zupełnie bezużyteczna.

Wolę jednak zawsze pamiętać o tym, co mówi Salomon w swoich przypowieściach: "Zaufaj Panu z całego swojego serca i nie polegaj na własnym rozumie" (Przyp. 3,5)

Czy nie korzystam ze swojej inteligencji? Wręcz przeciwnie - przecież nie po to starałem się o swoje gruntowne wykształcenie, ale nigdy nie pozwolę, żeby moje myśli wynosiły się ponad to, co radzi mi Bóg.

Salomon był bardzo mądrym człowiekiem. Najlepszym przykładem jego mądrości było to, że...przede wszystkim modlił się do Boga właśnie o mądrość. Bogactwo przyszło wraz z mądrością.

Oto trochę wersetów na temat PODEJMOWANIA DECYZJI

| < Marzec 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Zakładki:
KSIĘGA GOŚCI
ZBAWIENI
ZBAWIENIE
PYTANIA, PROŚBY O MODLITWĘ
LINKI

lista mailingowa
zbawieni.blox.pl

Twój emaildowiedz się więcej >> 

statystyka

Skopiuj CSS