zbawienie dla Ciebie - o Bogu...tak normalnie...

kontakt z Bogiem

poniedziałek, 01 grudnia 2008

"Wielokrotnie i wieloma sposobami przemawiał Bóg dawnymi czasy do ojców przez proroków; ostatnio, u kresu tych dni, przemówił do nas przez Syna..." (Hebr. 1,1-2)

"Zaiste Ja, Pan, nie zmieniam się..." (Mal. 3,6)

"A różne są dary łaski, lecz Duch ten sam. I różne są posługi, lecz Pan ten sam. I różne są sposoby działania, lecz ten sam Bóg...". (1 Kor. 12,4-6)

Jeśli stoimy w jednym miejscu, to może się okazać, że niezmienny Bóg już działa w inny sposób.

Jeśli jesteśmy przyzwyczajeni do określonych sposobów funkcjonowania w wierze, to może się okazać, że niezmienny Bóg będzie chciał nas od czegoś odzwyczaić.

Jeśli od lat nie widziałeś konkretnego działania Boga w swoim życiu, jeśli nie oglądałeś uzdrowionych ludzi, cudownie rozwiązanych problemów, cudu
zbawienia, to może się okazać, że jesteś w duchowych burakach i trzeba się nawrócić.

Bóg naprawdę jest niezmienny, tylko bywa, że my odchodzimy...

Nie chodzi mi o jakieś drobne grzechy, tylko o to, że możemy żyć kompletnie odstępczym życiem zupełnie nie zdając sobie z tego sprawy.

Proszę, zbliż się dziś do Boga...
poniedziałek, 21 stycznia 2008

"Moje auto jechało normalnie prosto przed siebie, co na zakręcie doprowadziło do wypadnięcia z drogi" (z wniosku do firmy ubezpieczeniowej o wypłatę odszkodowania za samochód).

Narzucanie sobie reguł w kontakcie z Bogiem jest dobre, dopóki przynosi efekty. Jeżeli nasze życie z Bogiem nie przynosi nam radości, to musimy coś w nim zmienić. Podoba mi się stwierdzenie, że Bóg oferuje nam przymierze "Z NIEZŁOMNYMI DOWODAMI ŁASKI" (Iz. 55,3). Oferta jest bardzo atrakcyjna. Dlaczego więc tak wielu chrześcijan z niej nie korzysta?
Lubimy upraszczać sobie życie. Reguły nam w tym pomagają. Pozwalają postępować według uznanych wzorców, kopiować sprawdzone sposoby myślenia. Każdy na co dzień mniej lub bardziej ulega pokusie zrobienia ze swojego świata bezpiecznej zagrody, znanej, przewidywalnej, ale z definicji - OGRANICZONEJ.

 
1 , 2
| < Marzec 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Zakładki:
KSIĘGA GOŚCI
ZBAWIENI
ZBAWIENIE
PYTANIA, PROŚBY O MODLITWĘ
LINKI

lista mailingowa
zbawieni.blox.pl

Twój emaildowiedz się więcej >> 

statystyka

Skopiuj CSS