zbawienie dla Ciebie - o Bogu...tak normalnie...

problemy duszy

czwartek, 18 grudnia 2008

Spoglądam do statystyk i bardzo często na "zbawionych" wchodzą osoby, które w wyszukiwarkach wpisują "samobójstwo", "blogi o samobójstwie", "blogi samobójcze". Naprawdę trochę tego jest.

Wczoraj na biblia.blox.pl dodałem kategorię wersetów z Biblii właśnie na temat samobójstwa. Zajrzyj tam i zobacz, że przykłady samobójców to przykłady ludzi, którzy nie żyli blisko Boga.

Jeśli masz problem z myślami samobójczymi, to pamiętaj, że to nie Bóg daje takie myśli. Warto też pamiętać, że On chce dla Ciebie samych najlepszych rzeczy. Chce, żeby Twoje życie miało sens, żebyś był szczęśliwym człowiekiem.

Kiedyś zamieściłem świadectwo Kingi. Jej się udało. Ty też możesz odnaleźć Boga...a tak naprawdę pozwolić, żeby On odnalazł Ciebie.

To nie jest teoria. Ludzie odwracają się od Boga, bo patrzą na Niego przez pryzmat tego, co inni opowiadają na Jego temat. Nie widzą rozwiązania, bo nikt nie jest w stanie wytłumaczyć im najprostszych rzeczy.

Własnie dziś zdecyduj, że chcesz poznać Boga, a on sam pokaże Ci, jak bardzo jesteś potrzebny na tym świecie i jak bardzo Twoje życie może się zmienić.

poniedziałek, 24 kwietnia 2006

W sobotę byłem na działce. Spokojnie - nie jestem narkomanem - byłem w ogródku działkowym. Wiosna - czas na zrobienie porządków i przygotowanie do zasiania czegoś dobrego...

Zabrałem się ochoczo za przekopywanie grządek, na których od jesieni nic się nie działo. Ustawiłem w pobliżu dwa wiadra - na kamienie i na chwasty (zauważyliście, że chwasty nigdy nie marudzą - zawsze rosną?) i do dzieła...

Żeby przyspieszyć sobie pracę, pomyślałem jakoś tak podświadomie, że może nie będę tak starał się oczyszczać ziemi z chwastów i kamieni, bo przecież wszystko i tak przykopuję "do góry nogami", czyli to co widzę, zaraz zniknie z moich oczu.

Zaraz jednak usłyszałem jak mówią do mnie "oszczędzone" kamienie: "do zobaczenia przy następnym kopaniu, na jesieni". Wszystkie chwasty natomiast chórem tak mi dziękowały: "do zobaczenia wkrótce; nie wyrzucasz nas, więc niedługo się zobaczymy, jak już będziemy większe; dzięki".

Zobaczyłem wtedy, że wszelkie niewyjaśnione sprawy w moim sercu mogą być jak kamienie i chwasty.

Kamienie, mimo że są głęboko ukryte, nie pozwalają nam właściwie funkcjonować, są obciążeniem i możemy być pewni, że kiedy będzie jakieś poruszenie w naszym życiu, to one dadzą znać o sobie.

Chwasty w naszym sercu to różnego typu "świeże", "żywe" zranienia czy problemy, które będą rosły, jeśli nie zrobimy z nimi porządku. Skutecznie zatrują nam życie poprzez to, że nie pozwolą rosnąć w nas właściwym rzeczom.

Musimy usunąć z naszych serc i chwasty i kamienie.

Jako doświadczony działkowiec powiem Wam, że łatwiej usuwa się kamienie i chwasty z ziemi, która jest dobrze nawodniona (Słowo Boże, Duch Święty). Pamiętajmy też, że ziemię naszych serc musimy regularnie przekopywać. Tylko wtedy zobaczymy, jak wiele jest w nas jeszcze chwastów i kamieni.

| < Marzec 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Zakładki:
KSIĘGA GOŚCI
ZBAWIENI
ZBAWIENIE
PYTANIA, PROŚBY O MODLITWĘ
LINKI

lista mailingowa
zbawieni.blox.pl

Twój emaildowiedz się więcej >> 

statystyka

Skopiuj CSS