zbawienie dla Ciebie - o Bogu...tak normalnie...

myślenie

poniedziałek, 10 marca 2008

Pewien niedowiarek mówi do duchownego:
- Chrześcijaństwo istnieje już dwa tysiące lat, a ja nie widzę, by ludzie przez ten czas choć trochę zmienili się na lepsze.
Kapłan na to:
- Woda istnieje znacznie dłużej, a niech pan się przyjrzy swojej szyi!

Tak wiele od nas zależy. Nie chcę poddawać się okolicznościom i narzekać, że mnie przerastają. Polubiłem pływanie pod prąd.

Zagłosuj na notkę i blog w systemie blogfrog. Dziękujemy.

wtorek, 04 lipca 2006

"Nie bierzcie więc wzoru z tego świata, lecz przemieniajcie się przez odnawianie umysłu, abyście umieli rozpoznać, jaka jest wola Boża: co jest dobre, co Bogu miłe i co doskonałe" (Rz.12,2)

Ostatnio szłam ulicą, patrzyłam na ludzi, słuchałam rozmów dzieci... i miałam ochotę wrzasnąć: "To wszystko nie tak! Przecież w życiu chodzi o Jezusa! Nie rozumiecie?"

Bo faktem jest, że świat stoi na głowie! Nie tak Bóg to zaplanował. Nie miało być wojen, pornografii na każdym kroku, ludzi żebrzących na wódkę! I nie wolno nam się przyzwyczaić do norm panujących na świecie, uwierzyć, że tak jak jest - jest OK! To, że "wszyscy" ściągają, sypiają ze sobą przed ślubem, załatwiają sobie lewe zwolnienia z zajęć - to nie znaczy, że te rzeczy są w porządku!

Jeśli jesteś chrześcijaninem, musisz wiedzieć, że to wszystko, co widzisz każdego dnia nie powinno być normą, nie powinno być Twoją rzeczywistością.

Bóg jest naszą normą i rzeczywistością, a Jego prawdy zapisane są w Słowie Bożym. I to Słowo powinno kreować sposób myślenia każdego chrześcijanina... a nie telewizja, znajomi ze szkoły czy narzekająca sąsiadka!

Musisz wiedzieć, co masz myśleć... żeby móc zmieniać ten świat!

engaddi

 
1 , 2
| < Luty 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      
Zakładki:
KSIĘGA GOŚCI
ZBAWIENI
ZBAWIENIE
PYTANIA, PROŚBY O MODLITWĘ
LINKI

lista mailingowa
zbawieni.blox.pl

Twój emaildowiedz się więcej >> 

statystyka

Skopiuj CSS