zbawienie dla Ciebie - o Bogu...tak normalnie...

kod da Vinci

sobota, 20 maja 2006

Kontynuuję poprzednią notkę na temat Kodu da Vinci http://zbawieni.blox.pl/2006/05/KOD-LEONARDO-DA-VINCI-1.html

Słyszałem ostatnio zdania typu: po co w ogóle ta negatywna kampania wokół Kodu da Vinci. Przecież wiadomo, że to fikcja i, że osoby wierzące nie traktują tego poważnie, tylko jako rozrywkę.

Po pierwsze: czy osoby wierzące nie mają lepszej rozrywki?

Po drugie: we Francji ponad 20% osób uważa, że informacje przekazywane w Kodzie da Vinci są jak najbardziej prawdziwe.

Podobało mi się kilka stwierdzeń o „Kodzie da Vinci”, które ostatnio usłyszałem. I niestety nie powiem, żeby te stwierdzenia były optymistyczne.

Faktem jest, że „Kod” wstrzelił się w tendencję do ucieczki ludzi z różnych kościołów. To przecież takie miłe móc uwierzyć w coś, co nas przekonuje, że nie ma nic, na czym można się oprzeć, że wszystko jest względne itd. Czyli będę sobie wierzył tak jakoś po swojemu – tak jak mi wygodnie.

I tak właśnie przebiega proces tworzenia „własnego boga”. Wszystko byłoby fajnie, tylko to tak nie działa. Boga możemy sobie stworzyć, ale chyba tylko po to, żeby zagłuszyć nasze poczucie winy.

Jeśli śmierć Jezusa na krzyżu i potem Jego zmartwychwstanie jest ściemą, to wtedy cała Biblia jest bajką. A Bóg? No, może jakiś gdzieś tam jest…ale jaki?

Jeśli nikt nas nie będzie rozliczał, to nie ma problemu – można spokojnie sobie grzeszyć.

Ja jednak wolę wierzyć, że Jezus umarł i zmartwychwstał, żebym ja mógł być zbawiony. Wolę wierzyć w to, że Bóg jest Osobą a nie jakąś bezosobową siłą. Po prostu wolę wierzyć.

Dlaczego? Im bardziej poznaję Boga, tym bardziej nie mogę w Niego nie wierzyć.

Polecam strony:

POD PRĄD http://www.podprad.pl/mod.php?dz=153&pg=875

http://protestuj.pl/

http://www.davinciodkodowany.pl/

niedziela, 14 maja 2006

"Albowiem mowa o krzyżu jest głupstwem dla tych, którzy giną, natomiast dla nas, którzy dostępujemy zbawienia, jest mocą Bożą".  (1 Kor. 1,18)

"Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą ku zbawieniu każdego, kto wierzy, najpierw Żyda, potem Greka". (Rzym. 1,16)

Biblia mówi, że Ewangelia "jest głupstwem dla tych, którzy giną". Podważanie faktu śmierci i zmartwychwstania Jezusa jest "doskonałą" drogą do odrzucenia wiary w Boga.

Odrzucenie Ewangelii, która jest DOBRĄ NOWINĄ, pozwala człowiekowi zmierzyć się naprawdę SAMEMU z wszystkimi przeciwnościami, które przynosi nam życie.

Jeśli nie chcesz ufać Bogu i uważasz, że jesteś wystarczająco silny, żeby przejść przez życie bez Boga i jego pomocy, to powinieneś uwierzyć w fikcję, którą roztacza przed nami obecnie Dan Brown.

Jeśli wybierzesz życie bez Boga, to Twoją Biblią stanie się "Kod Leonardo da Vinci". Aha, i nie zapomnij o filmie. Dobrze jest zobaczyć życie bez nadziei i wczuć się w to, jak wygląda życie, w którym słyszysz ZŁĄ NOWINĘ.

"Albowiem przyjdzie czas, że zdrowej nauki nie ścierpią, ale według swoich upodobań nazbierają sobie nauczycieli, żądni tego, co ucho łechce, i odwrócą ucho od prawdy, a zwrócą się ku baśniom". (2 Tym. 4,3-4)

| < Luty 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      
Zakładki:
KSIĘGA GOŚCI
ZBAWIENI
ZBAWIENIE
PYTANIA, PROŚBY O MODLITWĘ
LINKI

lista mailingowa
zbawieni.blox.pl

Twój emaildowiedz się więcej >> 

statystyka

Skopiuj CSS