zbawienie dla Ciebie - o Bogu...tak normalnie...

wierność

poniedziałek, 22 maja 2006

Czy dostaliście kiedyś coś, na co nie zasłużyliście? Ja tak. Całkiem niedawno dostałam od Boga, jego wierność... mimo iż w ogóle nie zasłużyłam.

Zastanawialiście się, kiedyś czym jest wierność albo jak ona się objawia? Kiedy jesteście wierni? Albo kiedy nie jesteście?

Zauważyłam, że Bóg jest wierny bez względu na okoliczności, bez względu na nasze zachowanie. Obiecał, że będzie wierny i nie zmienia zdania, jak to my czasem mamy w zwyczaju. Nie czeka, że zdobędzie nasze zaufanie, nie czeka aż zasłużymy sobie na to, po prostu JEST wierny. Tylko czy my to dostrzegamy?

Chciałam się z wami podzielić krótko tym, co ostatnio się działo. Jak wiecie, albo i nie, miałam/mam matury. Było to dla mnie dość specyficznym przeżyciem (pewnie niektórzy się domyślają). Mój czas przed maturą, był bardzo trudny...dużo się działo a tak naprawdę nic się nie działo. Gdzieś w środku wiedziałam, że Bóg przy mnie będzie...w końcu tyle osób się o mnie modli... ale tak samo dobrze wiedziałam, że w ogóle na to nie zasługuję - bo nie zasługiwałam... Jednak On był. Był wierny i wytrwale przy mnie czuwał. I pewnie bolało Go to, co robiłam/robię... ale obiecał, że będzie, więc był. Gdy tak mija powoli ten czas maturalny dostrzegam coraz bardziej, jak wielka jest miłość Boża. I przeraża mnie moja niewierność, która jest takim wielkim przeciwieństwem tego, co Bóg mi oferuje.

Zauważyłam, że ludzie często widząc ogrom rzeczy, które Bóg im daje, czują się co najmniej nie na miejscu. Odrzucają to wszystko (łącznie z Bogiem), bo wiedzą, że na to nie zasługują. I owszem... nie zasługujemy... ale Bóg o to nie dba. Obiecał, że będzie przy nasz i jest. Daje Życie Wieczne, bez względu na naszą przeszłość. To jest Jego miłość... miłość, która wytrwale przy nas trwa.

Psalm 100:5 "Albowiem dobry jest Pan; Na wieki trwa łaska jego, A wierność jego z pokolenia w pokolenie."

moniak

| < Marzec 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Zakładki:
KSIĘGA GOŚCI
ZBAWIENI
ZBAWIENIE
PYTANIA, PROŚBY O MODLITWĘ
LINKI

lista mailingowa
zbawieni.blox.pl

Twój emaildowiedz się więcej >> 

statystyka

Skopiuj CSS