zbawienie dla Ciebie - o Bogu...tak normalnie...

zwiedzenie

poniedziałek, 04 stycznia 2010

Kolejny stary i jakże aktualny film. Tym razem poświęcony Kościołowi Katolickiemu. Byli księża i zakonnice mówią, dlaczego zrezygnowali.

poniedziałek, 07 kwietnia 2008

DUŃCZYCY LIKWIDUJĄ PIEKŁO I KASUJĄ DIABŁA

Bóg obdarzył nas wieczną miłością, dlatego nikt z nas nie trafi do piekła - bez względu na to, co robi tu na ziemi. Takie nauki będą teraz wygłaszać pastorzy w Danii. Tamtejszy Kościół luterański zdecydował się znacznie przerobić dotychczasową wizję życia po śmierci. Nowa jest bardzo optymistyczna.

Duńscy teologowie ostatnio ostro dyskutowali na temat tradycyjnej biblijnej wizji tego, co czeka duszę po śmierci ciała. Większość hierarchów Kościoła luterańskiego po głębszym namyśle stwierdziła, że nie może być miejsca, gdzie trafia się na wieczne męki. Nawet jeśli ktoś był niepoprawnym grzesznikiem. A to dlatego, że wszyscy i tak pójdziemy do nieba.

Luteranie na razie nie przygotowali jednej spójnej wizji tego, co czeka nas po śmierci - pisze gazeta "Nowyje Izwiestia". Ale pastorzy dostali już polecenie, by w swoich kazaniach ostrożniej używać pojęcia piekło i diabeł.

"Nigdzie w Biblii nie wspomina się o piekle jako o miejscu, w którym czekają nas wieczne męki" - przekonuje pastor Jakob Holm.

Duńskie kontrowersje wokół istnienia piekła pojawiły się, gdy z Norwegii nadeszła wieść o przygotowaniach do wydania nowego przekładu Biblii. Prace zakończą się dopiero za dwa lata, ale już teraz wiadomo, że zmian będzie bardzo dużo, m.in. słowo "piekło" zastąpić ma "gehenna".

źródło: Dziennik 26.3.2008

Zagłosuj na notkę i blog w systemie blogfrog. Dziękujemy.

 
1 , 2 , 3
| < Kwiecień 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Zakładki:
KSIĘGA GOŚCI
ZBAWIENI
ZBAWIENIE
PYTANIA, PROŚBY O MODLITWĘ
LINKI

lista mailingowa
zbawieni.blox.pl

Twój emaildowiedz się więcej >> 

statystyka

Skopiuj CSS