zbawienie dla Ciebie - o Bogu...tak normalnie...

prawda

poniedziałek, 03 sierpnia 2009

Codziennie w internecie czytam informacje o ludzkich tragediach spowodowanych tym, że tak wiele osób nie żyje zgodnie z naukami Biblii. Jeszcze ciekawszym przypadkiem jest, kiedy wydaje nam się, że żyjemy po chrześcijańsku.

Tak wielu nieszczęść można uniknąć żyjąc zgodnie z Bożym planem, ale jak ten plan poznać...czy chcemy go poznać?

To takie luźne refleksje. Zastanówmy się nad tym, jak wielkim zaufaniem obdarzamy ludzi, instytucje, które z Bogiem nie mają nic wspólnego. Czy ktoś, kto nie zna Boga, może żyć zgodnie z Jego wolą? Może, ale...dlaczego miałby to robić. Przecież wokół jest tyle do ugrania, jeśli bazuje się na nieuczciwości. Kara? Przecież dla niewierzącego to żadna przeszkoda - po prostu nie wierzy w piekło, wieczne potepienie i takie tam.

Dlaczego o tym piszę? Potrzeba wielkiej mądrości od Boga, żeby wiedzieć, jak żyć w dzisiejszych czasach. Jak rozpoznawać niebezpieczeństwa i wykazaywać ostrożność tam, gdzie jest taka potrzeba? Komu ufać.

Myślę sobie o tym w kontekście takich rzeczy jak chociażby produkcja żywności. Czy wiemy, co jemy? Czy można tak po prostu zaufać producentowi żywności? Przecież on jest nastawiony na zysk, a nie na zapewnienie mi zdrowego życia.

No a firmy farmaceutyczne? One są zinteresowane stanem mojego zdrowia. Oczywiście, że tak, ale czy postępują zgodnie z moimi oczekiwaniami? Jako przykład można podać chociażby wciąż podsycane informacje o epidemii takiej czy innej grypy zachęcające do szczepień. Ale czy szczepienia nie robią więcej szkód niż pomagają.

Ale przecież są badania naukowe. To już stał się przemysł - naukowcy na usługach firm. Naukowcy spieniężają swoje tytuły naukowe, będąc na usługach takiego czy innego lobby. Chociażby zagrożenie efektem cieplarnianym spowodowanym emisją dwutlenku węgla. Coraz więcej słyszy się, że to jedna wielka ściema i że działalność człowieka to emisja do atmosfery tylko 4% całości dwutlenku węgla, reszta to przyczyny niezależne od człowieka.

Wymieniać można bez końca: obowiązek jazdy ze światłami przez cały rok, homeopatia itd. itd.

Przesadzam? Wcale nie!

Co nam pozostaje? "Zaufaj Panu z całego swojego serca i nie polegaj na własnym rozumie!" Przyp. 3,5

10:40, zbawieni , prawda
Link Komentarze (3) »
poniedziałek, 20 lipca 2009

Czym jest Prawda?

Rzekł mu tedy Piłat: A więc jesteś królem? Odpowiedział mu Jezus: Sam mówisz, że jestem królem. Ja się narodziłem i na to przyszedłem na świat, aby dać świadectwo Prawdzie; każdy, kto z Prawdy jest, słucha głosu mego. Rzekł do niego Piłat: Co to jest Prawda?... (Jan 18,36-38)

kto z Prawdy jest – kto należy do Prawdy

Poświęć ich w Prawdzie twojej; słowo twoje jest Prawdą. (Jan 17,17)

poświęć – oczyść, oddziel dla siebie

słowo twoje jest Prawdą

A modlimy się do Boga o to, abyście nic złego nie czynili, nie dlatego, byśmy uchodzili za wypróbowanych, lecz abyście wy czynili to, co jest dobre, choćbyśmy mieli uchodzić za nie wypróbowanych. Nie możemy nic bowiem uczynić przeciwko Prawdzie, ale dla Prawdy. (2 Kor. 13,7-8)

dla Prawdy – dla Dobrej Nowiny

Brak prawdy – brak Boga

Mruczymy wszyscy jak niedźwiedzie i bez przerwy gruchamy jak gołębie; oczekujemy sądu, ale go nie ma, zbawienia, lecz ono jest od nas daleko. Bo wiele jest naszych występków wobec ciebie, a nasze grzechy świadczą przeciwko nam; świadomi jesteśmy naszych występków i znamy własne przewinienia; że jesteśmy niewierni i zapieramy się Pana, odwracamy się od naszego Boga, mówimy o ucisku i odstępstwie i wypowiadamy z serca słowa kłamliwe. Dlatego prawo zostało usunięte na bok, a sprawiedliwość pozostaje daleko, gdyż prawda potyka się na rynku, a dla uczciwości miejsca nie ma. Prawda się zapodziała, a ten, który unika złego, bywa plądrowany; widział to Pan i za złe to poczytał, że nie ma prawa. Widział też, że nie ma nikogo, i zdumiał się, że nikt nie występuje; a wtedy dopomogło mu jego ramię i wsparła go jego sprawiedliwość. Przyoblókł się w sprawiedliwość jak w pancerz i hełm zwycięstwa włożył na swoją głowę, przyoblókł się w szatę pomsty i odział się w płaszcz żarliwości. (Iz. 59,11-17)

Niechaj biodra wasze będą przepasane i świece zapalone. Wy zaś bądźcie podobni do ludzi oczekujących pana swego, aby mu zaraz otworzyć, kiedy powróci z wesela, przyjdzie i zapuka. (Łuk. 12,35-36)

Wolność dzięki Prawdzie

i poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi. (Jan 8,32)

Dlatego weźcie całą zbroję Bożą, abyście mogli stawić opór w dniu złym i, dokonawszy wszystkiego, ostać się. Stójcie tedy, opasawszy biodra swoje prawdą, (Efez. 6,13-14)

Obietnica

Niech cię nie opuszcza łaska i prawda, zawiąż je sobie na szyi, wypisz je na tablicy swojego serca! Wtedy znajdziesz życzliwość i uznanie w oczach Boga i ludzi. (Przyp. 3,3-4)

09:46, zbawieni , prawda
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2
| < Marzec 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Zakładki:
KSIĘGA GOŚCI
ZBAWIENI
ZBAWIENIE
PYTANIA, PROŚBY O MODLITWĘ
LINKI

lista mailingowa
zbawieni.blox.pl

Twój emaildowiedz się więcej >> 

statystyka

Skopiuj CSS