zbawienie dla Ciebie - o Bogu...tak normalnie...

prześladowania

poniedziałek, 23 lipca 2007

Jestem w szoku. To już nie jest dyskryminacja, to są prześladowania. Dla chrześcijan to nic nowego - w końcu Jezus mówił, że tego nie unikniemy. Kiedy śrubka jest dokręcana i jest trudniej po prostu siedzieć sobie w kościółku w wygodnej ławeczce, to widać, kto jest NAPRAWDĘ wierzący. Na pewno w obecnych czasach będzie można obserwować znaczne umocnienie się kościołów chrześcijańskich na całym świecie. Duch Święty będzie pobudzał świadomie wierzących do sprzeciwu wobec bezbożnych praw. Przeczytajcie sami:

Ks. dr Johannes Lerle, luterański pastor, trafił na rok do więzienia za "negowanie Holokaustu". Porównał aborcję do zagłady milionów Żydów. - 150 tysięcy zabiegów usunięcia ciąży, które co roku są przeprowadzane w Niemczech, jest tym samym co wymordowanie niewinnych Żydów w Auschwitz – oświadczył duchowny.

Komentarz

Prasa europejska hojnie cytuje lewicowych polityków porównujących obecność organizacji homoseksualistów w przestrzeni publicznej wschodniej Europy do losu Żydów z czasów II wojny światowej. (np. poseł SLD, Piotr Gadzinowski: - Homoseksualiści stali się Żydami IV RP). Nikt się nie oburza, choć los Żydów nie ma wiele wspólnego z odmową przywileju małżeństwa dla gejów.

Dlaczego porównanie prawdziwej rzezi niewiniątek do holokaustu jest nietolerowane? Gdyby chodziło o Żydów, to porównanie ich losu z dziejami współczesnych gejów powinno wywołać uzasadnione oburzenie. Ale nie chodzi o nich. Tragedia żydowska jest manipulatorem. Ma za zadanie blokować humanizowanie początków ludzkiego życia. Jest to potworny zabieg, lecz w dobie społecznego konstruktywizmu akceptowany i często stosowany.

Sędzia nie może decydować o ludzkim życiu. A jeśli są wątpliwości to rozstrzyga się je na korzyść życia. Ten wyrok jest rasistowski, ponieważ sytuuje życie jednych ludzi ponad życiem innych ludzi. Metoda historyczna dopuszcza licytację na nieszczęścia, ale nie etyka. Relatywizując jedno życie podważamy sens każdego życia. Droga, jaką obrało niemieckie prawodawstwo podważa logikę życia, jaka stanęła u podstaw potępienia holokaustu.

Rolland Tetler (źródło: ekumenizm.pl)

i jeszcze komentarz do oryginalnego tekstu, który spodobał mi się najbardziej:

Więzienie za porównanie aborcji do holokaustu
Autor: Atimeres dnia 03.07.2007 18:43
Faktycznie, samo porównianie aborcji do holokaustu sędziowie mogli uznać za negowanie tej zbrodni, jeśli w ich kręgu aborcja to coś w rodzaju usuwania przyszczyka na nosie!

sobota, 26 listopada 2005

Dzieje Apostolskie 14:22 „Przez wiele ucisków trzeba nam wejść do królestwa Bożego”.

Zawsze dziwiłam się, gdy czytałam w Biblii, że trzeba znosić prześladowania dla Jezusa itd. Myślałam sobie: „Boże, przecież większość ludzi w Ciebie wierzy, jest wolność wyznania, więc o jakich prześladowaniach mówisz?

Czytając Ewangelię Łukasza, zobaczyłam słowa:

Łk 12:51-53 „Czy myślicie, że przyszedłem dać ziemi pokój? Nie, powiadam wam, lecz rozłam. Odtąd bowiem pięcioro będzie rozdwojonych w jednym domu: troje stanie przeciw dwojgu, a dwoje przeciw trojgu; ojciec przeciw synowi, a syn przeciw ojcu; matka przeciw córce, a córka przeciw matce; teściowa przeciw synowej, a synowa przeciw teściowej.

I znów myśli: „Panie, przecież moi rodzice wierzą w Ciebie, te słowa na pewno mnie nie dotyczą! Ja nie będę mieć problemu z prześladowaniami, bo wokół mnie są sami ludzie wierzący.

Dopiero ostatnio zrozumiałam sens tych słów...Bóg pokazał mi, jak wiele muszę znieść dla jego Imienia. Chwała Jezusowi, że uczestniczę w Jego cierpieniu, że znoszę prześladowania za prawdę! Okropne jest to, że szatan doskonale wykorzystuje ludzi, których najbardziej kochamy, aby osłabić naszą wiarę, by złamać naszego ducha...Jednakże nie można się poddawać! Bóg daje silę przez swoje Słowo.


Dz. 18:9-10 „Przestań się lękać, a przemawiaj i nie milcz, bo Ja jestem z tobą i nikt nie targnie się na ciebie, aby cię skrzywdzić”.

Choćbyśmy byli torturowani za Jezusa to musimy ufać!
Ufać, że Bóg wyprowadzi z cierpienia dobro!


Jk. 1:2-4 „Za pełną radość poczytujcie to sobie, bracia moi, ilekroć spadają na was różne doświadczenia. Wiedzcie, że to, co wystawia waszą wiarę na próbę, rodzi wytrwałość. Wytrwałość zaś winna być dziełem doskonałym, abyście byli doskonali, nienaganni, w niczym nie wykazując braków”.

Wierze, że to, co dzieje się w moim życiu jest potrzebne, by wzmocniła się moja wiara, bym postawiła Boga na pierwszym miejscu, nie oglądając się na człowieka.

1 P 1:6-7 „Dlatego radujcie się, choć teraz musicie doznać trochę smutku z powodu różnorodnych doświadczeń. Przez to wartość waszej wiary okaże się o wiele cenniejsza od zniszczalnego złota, które przecież próbuje się w ogniu, na sławę, chwałę i cześć przy objawieniu Jezusa Chrystusa”.

Wierzę, że ten trudny czas minie! Bo za ciężką pracę, za prześladowania dla Jezusa dostaniemy godziwą zapłatę! Tylko trwajmy w Panu! Wierzmy, że dzięki cierpieniu nasza wiara się umocni! Chwała Jezusowi!

a

Troosky

| < Luty 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      
Zakładki:
KSIĘGA GOŚCI
ZBAWIENI
ZBAWIENIE
PYTANIA, PROŚBY O MODLITWĘ
LINKI

lista mailingowa
zbawieni.blox.pl

Twój emaildowiedz się więcej >> 

statystyka

Skopiuj CSS