zbawienie dla Ciebie - o Bogu...tak normalnie...

sumienie

środa, 06 września 2006

Właśnie wróciłam od dentysty... i chciałam Wam powiedzieć, że Bóg nawet w miejscu uważanym za tak straszne może mówić ;)

Bo pomyślałam sobie, że z wizytą u dentysty jest trochę tak, jak z oczyszczeniem się z grzechu. Czasem się tego boimy, ale tak naprawdę jest nam to niezbędne i w gruncie rzeczy wcale nie takie straszne :)

Niezbędne - bo już od jakiegoś czasu walczyłam z kamieniem nazębnym moją małą, pomarańczową szczoteczką, a dopiero po wizycie u specjalisty moje ząbki są śliczne :)

A tak jak dentysta jest specjalistą od czyszczenia ząbków, tak Duch Święty - od czyszczenia naszego serducha :) Możesz próbować zrobić to na własną rękę, ale od razu mogę Ci powiedzieć, że bez pomocy Ducha Świętego - nie dasz rady... możesz dbać o swoje serce i starać się nie grzeszyć, ale kiedy już to się zdarzy, tylko Bóg może Ci pomóc.

Czasem jest tak, że wizyta u dentysty wydaje się jakimś koszmarem... ja nie byłam już jakiś czas i strasznie się bałam, że odkryje w mojej szczęce mnóstwo rzeczy, które trzeba zrobić...

Okazało się, że nie było czego się obawiać... w pół godziny załatwiłam wszystko...

Z Bogiem jest podobnie... Może wydaje Ci się, że twoja dusza jest w tak koszmarnym stanie, że Duch Święty będzie musiał latami nad Tobą pracować (o ile w ogóle nie załamie się widokiem Twoich koszmarnych grzechów)... Ale wiesz co?

Po pierwsze - On już je zna, więc nie bój się, nie przestraszy się :) Po drugie, jest w tym dobry, więc na pewno sobie poradzi, nie martw się o to :) Fakt, że takie oczyszcznie nie zawsze jest przyjemne... może Duch Święty powie Ci, że coś dawno Cię nie widział (jak mi dziś mój dentysta), może będzie kazał zrobić coś, co wydaje się trudne... ale wiem jedno: WARTO :) Uczucie posiadania czystego sumienia jest o wiele piękniejsze niż satysfakcja ze zdrowych ząbków choć to też miła swiadomość ;)

I takiego uczucia na co dzień życzę i Wam, i sobie... i mojemu dentyście ;)

Jest jedna różnica... za "wizytę" u Ducha Świętego nie zapłacisz 180zł ;)

Ola_Engaddi http://engaddi.blox.pl

| < Luty 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      
Zakładki:
KSIĘGA GOŚCI
ZBAWIENI
ZBAWIENIE
PYTANIA, PROŚBY O MODLITWĘ
LINKI

lista mailingowa
zbawieni.blox.pl

Twój emaildowiedz się więcej >> 

statystyka

Skopiuj CSS