zbawienie dla Ciebie - o Bogu...tak normalnie...

Boża ochrona

czwartek, 30 kwietnia 2009

Od pewnego czasu staram się, żeby moje plany życiowe były jak najbardziej konkretne, a modlitwy trafiały we właściwy cel.

Jeśli się o coś modlę, to staram się precyzyjnie określać, o co mi chodzi.

POMYŚL: zanim zacznę się o coś modlić do Boga, żeby przedstawic Mu moją potrzebę, sam najpierw muszę uświadomić sobie, o co mi tak naprawdę chodzi.

Często Boże plany są inne od naszych, ale o ile się da, to staram się nie opóźniać rzeczy z własnej winy. Jeśli czegoś chcę, to chcę jak najszybciej.

POMYŚL: jeśli modlisz się o coś i nawet domyślnie chodzi Ci o to, żeby coś się stało "kiedyś", to mam raczej złą nowinę - każdy tydzień składa się tylko z siedmiu dni od poniedziałku do niedzieli i nie ma tam takiego dnia, który nazywa się "kiedyś".

Teraz co z tym faraonem. Kiedy Mojżesz starał się o wyjście Żydów z Egiptu, cały kraj cierpiał z powodu różnych plag. Oczywiście w interesie faraona było, żeby to jak najszybciej zakończyć, ale był głupi i Boże rozwiązanie odsunął na "kiedyś", czyli na jutro:


"I rzekł Mojżesz do faraona: Racz mi powiedzieć, kiedy mam się wstawić za tobą i za sługami twymi, i za ludem twoim, aby wyginęły żaby u ciebie i w pałacach twoich, a pozostały tylko w Nilu. Na to on rzekł: JUTRO...". (2 Mojż. 8,9)
poniedziałek, 02 października 2006

Jakiś czas temu miałem lecieć do Nowego Jorku, odwiedzić mojego tatę. Miałem już ustaloną datę lotu, kupione bilety. Na krótko przed odlotem, mimo że wszystko było już zaplanowane, zdecydowałem się przesunąć moją wizytę w Stanach.

Właściwie sam nie wiem, dlaczego – nie umiem tego wytłumaczyć. Po prostu wiedziałem, że mam jechać w innym terminie i już.

Mój tata początkowo nie był zadowolony ze zmiany planów, potem jednak zmienił zdanie. Byliśmy umówieni o godz. 9 rano w World Trade Center. To było 11 września 2001…

8:46 – uderza pierwszy z porwanych samolotów

9:03 – uderza drugi samolot

Dziękuję Bogu, że ochronił moje życie i życie mojego taty.

Andrzej Dębowski

| < Luty 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      
Zakładki:
KSIĘGA GOŚCI
ZBAWIENI
ZBAWIENIE
PYTANIA, PROŚBY O MODLITWĘ
LINKI

lista mailingowa
zbawieni.blox.pl

Twój emaildowiedz się więcej >> 

statystyka

Skopiuj CSS