zbawienie dla Ciebie - o Bogu...tak normalnie...

new age

piątek, 12 października 2007

Al Gore otrzymał pokojową nagrodę Nobla za swoje zasługi na polu ekologii. Dbałość o naszą planetę jest bardzo ważna, szczególnie dziś, kiedy wpływ człowieka na naturę jest większy niż kiedykolwiek.

Poniżej przytoczę informacje o poglądach Ala Gore`a, czyli jak wg niego powinno wyglądać nasze dążenie do uszczęśliwienia nas wszystkich i naszej planety.

Dla niechrześcijan może to nie będzie miało żadnego znaczenia, ale dla chrześcijan powinno mieć znaczenie i to duże. Okazuje się bowiem, że tak ważną nagrodę otrzymuje człowiek promujący doktryny jawnie sprzeczne z chrześcijaństwem. Z resztą sami poczytajcie.

Wiceprezydent USA Al Gore stwierdził, iż ekologiczne problemy mogą być rozwiązane tylko przez "nowy rodzaj duchowości", wspólny dla wszystkich religii. Rzeczywiście, taka pogańska duchowość byłaby idealnym punktem wyjścia do zjednoczenia wszystkich religii i nauk w jedną, wielką światową religię. 

Al Gore stwierdził ponadto, że ratowanie Ziemi "wymaga zjednoczenia na nowo nauki i religii"  . Ideę tę entuzjastycznie poparł papież Jan Paweł II: "Nauka może oczyścić religię z błędów i zabobonów, a religia może oczyścić naukę z bałwochwalstwa i fałszywych absolutów. Mogą wpłynąć na siebie, ukazując jedna drugiej szersze perspektywy, inny świat, co może zaowocować rozwojem obu. Taka służba łączenia powinna być cały czas podtrzymywana i wspierana. Wynika stąd, że stojąc wobec teraźniejszego kryzysu ochrony środowiska... takie działania mają przyszłość, pozwolą one zjednoczyć i odnowić życie religijne" .

Podczas Szczytu Ziemi, który odbył się w 1992 roku w Rio de Janeiro, Sekretarz Generalny ONZ wezwał świat do powrotu do pogańskich kultów natury: "Dla starożytnych obiektem czci był Nil, podobnie jak Ren był źródłem europejskiej mitologii, czy też las Amazonii - matką wszystkich lasów. Na całym świecie natura była źródłem różnych bóstw: las, pustynia, góry zyskiwały osobowość, zaczynano je czcić i oddawać im hołd. Ziemia ma duszę. Naszym zadaniem jest odnaleźć tę duszę na nowo i tchnąć w nią życie. Taki jest cel naszej konferencji w Rio"  . Przypomina to czczenie Matki Ziemi jako bogini Gai, co praktykowano 23 stycznia 1997 roku na "Światowej modlitwie i medytacji", zorganizowanej w ramach "Projektu Gaja". W projekt ten zaangażowany jest osobiście wiceprezydent Al Gore, a celem modlitwy było "zainicjowanie zmiany w naszym zrozumieniu relacji z boginią Gają... w której to relacji upatrujemy wzrost naszej samoświadomości... aby pomóc potencjalnemu globalnemu uzdrowieniu Ziemi" . Hipoteza Gai jest brana poważnie nawet przez naukowców, szukających sposobów, aby odrodzić i zachować Ziemię.

źródło: http://www.webmedia.pl/siz/97-10/eko1097.htm

14:51, zbawieni , new age
Link Komentarze (9) »
czwartek, 23 sierpnia 2007

Przez cały sierpień w każdą sobotę i niedzielę o 21.05 na TVP3 wyświetlany jest program JARMARK CUDÓW.

Program poświęcony jest zagadnieniu New Age i niebezpieczeństwom, jakie ze sobą niesie.

Przykładowe tematy: bioenergoterapia, radiestezja, magia, tarot, doskonalenie umysłu.

Program ma ciekawą formułę. Są wypowiedzi ekspertów (psycholodzy, naukowcy), osób które były zaangażowane w różne formy New Age oraz sondy uliczne wykazujące dużą niewiedzę społeczeństwa.

Program ma własną stronę: http://newage.info.pl

10:08, zbawieni , new age
Link Komentarze (1) »
 
1 , 2 , 3 , 4
| < Luty 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      
Zakładki:
KSIĘGA GOŚCI
ZBAWIENI
ZBAWIENIE
PYTANIA, PROŚBY O MODLITWĘ
LINKI

lista mailingowa
zbawieni.blox.pl

Twój emaildowiedz się więcej >> 

statystyka

Skopiuj CSS