zbawienie dla Ciebie - o Bogu...tak normalnie...

umysł

poniedziałek, 18 czerwca 2007

A jeśli nawet ewangelia nasza jest zasłonięta, zasłonięta jest dla tych, którzy giną, w których bóg świata tego zaślepił umysły niewierzących, aby im nie świeciło światło ewangelii o chwale Chrystusa, który jest obrazem Boga. (2 Kor. 4,3-4)

To więc mówię i zaklinam na Pana, abyście już więcej nie postępowali, jak poganie postępują w próżności umysłu swego, mający przyćmiony umysł i dalecy od życia Bożego przez nieświadomość, która jest w nich, przez zatwardziałość serca ich, mając umysł przytępiony, oddali się rozpuście dopuszczając się wszelkiej nieczystości z chciwością. (Efez. 4,17-19) 

Albowiem przyjdzie czas, że zdrowej nauki nie ścierpią, ale według swoich upodobań nazbierają sobie nauczycieli, żądni tego, co ucho łechce, i odwrócą ucho od prawdy, a zwrócą się ku baśniom. (2 Tym. 4,3-4)

W notce o chrystofobii obiecywałem przedstawić, jak Biblia tłumaczy tego typu postawy. W zasadzie można powiedzieć, że mechanizm powstawania chrystofobii jest taki sam, jak w przypadku każdego zwiedzenia - brak świadomości tego, czego Bóg od nas oczekuje, przeciwstawienie się Bożej woli.

W powyższych fragmentach przewija się temat umysłu i to przytępionego. Szczególnie św. Paweł zwraca w swoich listach uwagę na to, żeby wciąż strzec swojego umysłu.

np.: A nie upodabniajcie się do tego świata, ale się przemieńcie przez odnowienie umysłu swego, abyście umieli rozróżnić, co jest wolą Bożą, co jest dobre, miłe i doskonałe. (Rzym. 12,2)

Przed czym mamy chronić swoje umysły? Przed zwiedzeniem polegającym na tym, że człowiek bardzo łatwo odrzuca wiarę w Boga na rzecz tego, co jest prościej przyjąć, czyli widzialnej rzeczywistości. Bardzo łatwo również ulec buntowi przeciwko Bożym przykazaniom, które wiele osób określa "ograniczeniem wolności". Codziennie bombarduje nas masa informacji. Tak wiele myśli w naszych głowach. Co jest dobre a co złe. Co wybrać?

W żadnym razie nie byłbym w stanie "strzec swojego umysłu", gdybym codziennie nie wypełniał się Bożym Słowem i nie modlił się. Wiem, z czego Bóg mnie uwolnił i nie żałuję ani jednej chwili, od kiedy On prowadzi mnie w życiu.

09:37, zbawieni , umysł
Link Dodaj komentarz »
| < Luty 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      
Zakładki:
KSIĘGA GOŚCI
ZBAWIENI
ZBAWIENIE
PYTANIA, PROŚBY O MODLITWĘ
LINKI

lista mailingowa
zbawieni.blox.pl

Twój emaildowiedz się więcej >> 

statystyka

Skopiuj CSS