zbawienie dla Ciebie - o Bogu...tak normalnie...

tożsamość

poniedziałek, 17 sierpnia 2009
"...zapominając o tym, co za mną, i zdążając do tego, co przede mną, zmierzam do celu, do nagrody w górze, do której zostałem powołany..." (Fil. 3,13)

Paweł wiedział, że poznawanie coraz to nowych aspektów życia z Bogiem jest ważniejsze niż okopywanie się wokół wczorajszych objawień. Każda rzecz, która mogła go zatrzymać w biegu po nagrodę musiała być wyeliminowana. Rzeczy zdobyte w naturalny sposób, choć przydatne, w porównaniu z poznaniem Boga nie miały prawa krzyczeć "wybierz mnie, wybierz mnie".

"...wszystko uznaję za szkodę wobec doniosłości, jaką ma poznanie Jezusa Chrystusa, Pana mego, dla którego poniosłem wszelkie szkody i wszystko uznaję za śmiecie, żeby zyskać Chrystusa." (Fil. 3,8)
poniedziałek, 15 czerwca 2009
Cieszę się, że moja tożsamość nie zależy do mojego otoczenia, ale od Boga. Nie muszę poddawać się okolicznościom, sam mogę je kształtować.

To ciekawe z tą tożsamością - ktoś może wczoraj należeć do "nie ludu" a dziś już do "rodu królewskiego".

"Ale wy jesteście rodem wybranym, królewskim kapłaństwem, narodem świętym, ludem nabytym, abyście rozgłaszali cnoty tego, który was powołał z ciemności do cudownej swojej światłości; wy, którzy niegdyś byliście nie ludem, teraz jesteście ludem Bożym, dla was niegdyś nie było zmiłowania, ale teraz zmiłowania dostąpiliście". I Piotra 2,9-10

To tak jak w dzisiejszych społeczeństwach - już samo (dobre) obywatelstwo daje sporo przywilejów, ale mogą one pozostać potencjalnymi, jeśli po nie nie sięgniemy.

Ktoś może mieć na koncie miliony i jednocześnie żyć jak żebrak, jeśli nie skorzysta z posiadanego majątku (brak wiedzy, strach...)
| < Luty 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      
Zakładki:
KSIĘGA GOŚCI
ZBAWIENI
ZBAWIENIE
PYTANIA, PROŚBY O MODLITWĘ
LINKI

lista mailingowa
zbawieni.blox.pl

Twój emaildowiedz się więcej >> 

statystyka

Skopiuj CSS