zbawienie dla Ciebie - o Bogu...tak normalnie...

Todd Bentley

piątek, 22 sierpnia 2008

Poniżej dziesiąta - ostatnia część tekstu Todda Bentleya o tym, co może powstrzymywać uzdrowienie w naszym życiu.

Todd Bentley jest liderem przebudzenia w Lakeland na Florydzie. Wokół tego przebudzenia narosło wiele nieporozumień. Najlepiej więc poznać poglądy człowieka, od którego Bóg zaczął działać na Florydzie.

27. PRZEKLEŃSWO
Wielokrotnie nie otrzymujemy uzdrowienia ponieważ wcześniej musi być złamane przekleństwo niedołęstwa. Przekleństwa pokoleniowe mogą wywoływać choroby. Często to samo przekleństwo na kimś w rodzinie, jest przekazywane dalej.

I będą na tobie i na twoim potomstwie jako znak i cudowny dowód na wieki (5 Moj. 28,46)

28. UZDROWIENIE MOŻE BYĆ POWSTRZYMYWANE, JEŚLI NIE PAMIĘTAMY O UBOGICH
Kto zatyka ucho na krzyk ubogiego, nie będzie wysłuchany, gdy sam wołać będzie. (Przyp. 21,13)

Korneliusz otrzymał odpowiedź ze względu na swoje dary dla ubogich.

A pewien mąż w Cezarei, imieniem Korneliusz, setnik kohorty, zwanej italską,
Pobożny i bogobojny wraz z całym domem swoim, dający hojne jałmużny ludowi i nieustannie modlący się do Boga, Ujrzał wyraźnie w widzeniu za dnia około dziewiątej godziny anioła Bożego, który przystąpił do niego i rzekł mu: Korneliuszu!
Ten zaś, strachem zdjęty, utkwił w nim wzrok i rzekł: Co jest, Panie? I rzekł mu: Modlitwy twoje i jałmużny twoje jako ofiara dotarły przed oblicze Boże. (Dz. 10,1-4)

Że podzielisz twój chleb z głodnym i biednych bezdomnych przyjmiesz do domu, gdy zobaczysz nagiego, przyodziejesz go, a od swojego współbrata się nie odwrócisz.
Wtedy twoje światło wzejdzie jak zorza poranna i twoje uzdrowienie rychło nastąpi; twoja sprawiedliwość pójdzie przed tobą, a chwała Pańska będzie twoją tylną strażą. (Izaj. 58,7-8)

29. ZGORSZENIE Z POWODU NACZYNIA, KTÓREGO BÓG UŻYWA

Czy to nie jest ów cieśla, syn Marii, i brat Jakuba, i Jozesa, i Judy, i Szymona? A jego siostry, czyż nie ma ich tutaj u nas? I gorszyli się nim. (Mar. 6,3)

Jak Bóg mógłby używać ich przy takiej postawie?

30. BRAK OCZEKIWANIA

On zaś spojrzał na nich uważnie, spodziewając się, że od nich coś otrzyma.
Wielu nie dobiera swojego uzdrowienie z powodu zbyt mało agresywnej postawy. Siedzimy z tyłu i oczekujemy, żeby zobaczyć czy coś się wydarzy. Jeśli Bóg zechce mnie uzdrowić to może to zrobić tutaj, w tym miejscu. Wezmę to, co mi Pan da. Wydaje mi się, że to jest Jego wola ponieważ nie zostałem uzdrowiony. (Dz. 3,5)

Co zatem z historią z Dz.12 po całonocnej modlitwie o Piotra, aby został zwolniony z więzienia? Gdy został wypuszczony przez anioła, stukał do drzwi, a oni nie uwierzyli, że to on. Wielu ludzi w kościele może modlić się przez całą noc, lecz czy oczekujemy, że nasze modlitwy zostaną wysłuchane?

I poznawszy głos Piotra, z radości nie otworzyła bramy, lecz pobiegła do domu i oznajmiła, że Piotr stoi przed bramą. Oni zaś powiedzieli do niej: Oszalałaś! Ona jednak zapewniała, że tak jest istotnie. A oni na to: To jego anioł.
Piotr zaś kołatał nadal. A gdy otworzyli, ujrzeli go i zdumieli się. (Dz. 12,14-16)

źródło: poznajpana.org

środa, 20 sierpnia 2008

Poniżej dziewiąta część tekstu Todda Bentleya o tym, co może powstrzymywać uzdrowienie w naszym życiu.

Todd Bentley jest liderem przebudzenia w Lakeland na Florydzie. Wokół tego przebudzenia narosło wiele nieporozumień. Najlepiej więc poznać poglądy człowieka, od którego Bóg zaczął działać na Florydzie.

25. NEGATYWNE WPŁYWY
A gdy jeszcze mówił, nadeszli domownicy przełożonego synagogi i donieśli: Córka twoja umarła, czemu jeszcze trudzisz Nauczyciela? (Mar. 5,35)

Jair straciłby niemal swoją córkę z powodu ludzi i okoliczności sprzyjających rezygnacji. Nie pozwól, aby twój duch był karmiony pustosłowiem i przez tych, którzy chcą cię zatrzymać przed tym, co rzeczywiście Bóg dla ciebie przygotował. Zawsze będą jakieś negatywne głosy, mówiące, że to nie jest Boży czas, czy nie widzisz, co mówią diagnozy? Diabeł chce, abyś się skoncentrował na przeciwnych wiatrach i wykorzysta do tego, aby cię zniechęcić nawet rodzinę i przyjaciół.

„Patrz, Bóg nie uzdrowił mnie, to dlaczego miałby uzdrowić ciebie?”

”Noś to i uśmiechaj się, gdy Pan cię uczy.”

Kobieta, której syn umarł i został wzbudzony z martwych też słyszała takie zniechęcające głosy.

A on rzekł: Po co chcesz dzisiaj iść do niego, przecież ani to nów, ani sabat. Lecz ona na to: Daj spokój! (2 Król. 4,23)

Ślepy Bartymeusz omal nie stracił swojego uzdrowienia, ponieważ ludzie z zewnątrz uciszali go i przymuszali do rezygnacji: „On już przeszedł.”

A ci, którzy szli na przedzie, gromili go, by milczał. On zaś coraz głośniej wołał: Synu Dawidowy, zmiłuj się nade mną! (Łuk. 18,39)

26. CHCIWOŚĆ
Wtedy rzekł do niego Elizeusz: Idź w pokoju! A gdy odszedł od niego kawał drogi,
Gehazi, sługa Elizeusza, męża Bożego, pomyślał sobie: Oto mój pan oszczędził Naamana, tego Aramejczyka, nie przyjmując od niego nic z tego, co przywiózł. Jako żyje Pan, pobiegnę za nim i wezmę coś od niego. I puścił się Gehazi za Naamanem. A gdy Naaman zobaczył go biegnącego za sobą, wyskoczył ze swojego powozu na jego spotkanie i rzekł: Czy przychodzisz w uczciwych zamiarach? A on odrzekł: W uczciwych. Pan mój wysłał mnie z taką wieścią: W tej właśnie chwili przyszli do mnie dwaj młodzieńcy z uczniów prorockich z gór efraimskich; dajże dla nich talent srebra i dwie szaty na zmianę. Naaman rzekł: Ależ owszem, zechciej przyjąć dwa talenty. I nalegał nań, i zawiązał dwa talenty srebra w dwa worki oraz dwie szaty na zmianę, i dał to dwom swoim sługom, którzy nieśli to przed nim. A gdy przybyli do wzgórza, odebrał to z ich rąk i złożył w domu, mężów tych zaś odprawił i oni odeszli. Sam zaś poszedł, aby stawić się przed swoim panem. I zapytał go Elizeusz: Skąd wracasz, Gehazi? A on na to: Twój sługa nigdzie nie wychodził. I rzekł do niego: Nieprawda! Czy moje serce nie szło z tobą, gdy tamten mąż odwrócił się ze swojego powozu w twoją stronę? Czy to była odpowiednia pora przyjmować pieniądze, aby nabyć za nie szaty i oliwniki, i winnice, i trzody owiec, i bydło, i niewolników, i niewolnice? Niechaj tedy trąd Naamana przylgnie do ciebie i do twojego potomstwa na zawsze. I wyszedł od niego zbielały od trądu jak śnieg. (2 Król. 5:19-27)

To chciwość stała na przeszkodzie, że Szymon czarnoksiężnik nie otrzymał mocy ku uzdrawianiu.

A gdy Szymon spostrzegł, ze Duch bywa udzielany przez wkładanie rąk apostołów, przyniósł im pieniądzeI powiedział: Dajcie i mnie tę moc, aby ten, na kogo ręce włożę, otrzymał Ducha Świętego. A Piotr rzekł do niego: Niech zginą wraz z tobą pieniądze twoje, żeś mniemał, iż za pieniądze można nabyć dar Boży. (Dz.Ap. 8,18-20)

źródło: poznajpana.org

Zagłosuj na notkę i blog w systemie blogfrog. Dziękujemy.

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 10
| < Kwiecień 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Zakładki:
KSIĘGA GOŚCI
ZBAWIENI
ZBAWIENIE
PYTANIA, PROŚBY O MODLITWĘ
LINKI

lista mailingowa
zbawieni.blox.pl

Twój emaildowiedz się więcej >> 

statystyka

Skopiuj CSS