zbawienie dla Ciebie - o Bogu...tak normalnie...

zdrowie

poniedziałek, 01 czerwca 2009

"Różne badania wykazały, że usuwanie napletka ogranicza rozprzestrzenianie się HIV drogą heteroseksualną, zmniejszając ryzyko zakażenia. U mężczyzn spada ono o 60 procent, ale nawet u kobiet staje się niższe dzięki mniejszej liczbie zakażonych mężczyzn w populacji. "Z biegiem czasu obrzezanie mężczyzn, zwane »chirurgiczną szczepionką«, ochroni, choć nie bezpośrednio, prawdopodobnie więcej kobiet niż jakakolwiek inna dostępna strategia zapobiegania HIV" – twierdzą naukowcy w artykule opublikowanym w "Science".

Na korzyści płynące z tego zabiegu, jeśli chodzi o ograniczanie ryzyka zakażenia wśród par heteroseksualnych, wskazuje ponad 45 programów badań prowadzonych w ostatnich 20 latach, w tym trzy duże próby kliniczne w Afryce. "W przeciwieństwie do większości innych metod obrzezanie jest zabiegiem dającym ochronę na całe życie. Prognozy sugerują, że mogłoby w najbliższych 20 latach zapobiec nawet 5,7 milionom zakażeń i trzem milionom zgonów w Afryce subsaharyjskiej" – uważają naukowcy."

źródło: onet.pl

To ciekawe, że naukowcy dopiero teraz dochodzą do tego, co Żydzi wiedzą od tysięcy lat.

Podobnych przykładów nasuwa się sporo. W przepisach Starego Testamentu można znaleźć przepis mówiący o koniecznosci mycia rąk przed jedzeniem. Tymczasem istnienie bakterii odkryto w XIX w. W kilku miejscach Biblii znalazłem też zapisy o kulistości Ziemi. Dziwne? Problem stworzył Kościół Katolicki, który jak widać Biblii nie traktował zbyt poważnie.

Może warto zwrócić się do mądrości wynikającej ze Słowa Bożego i przestać traktować Biblię jak bezużyteczną, nieaktualną książkę. Na pewno wielu rzeczy jeszcze nie wiemy. To powinno sugerować postawę pokory zamiast częstego wyśmiewania różnych fragmentów Biblii

10:05, zbawieni , zdrowie
Link Komentarze (4) »
| < Luty 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      
Zakładki:
KSIĘGA GOŚCI
ZBAWIENI
ZBAWIENIE
PYTANIA, PROŚBY O MODLITWĘ
LINKI

lista mailingowa
zbawieni.blox.pl

Twój emaildowiedz się więcej >> 

statystyka

Skopiuj CSS